top of page

יוון > טיפוס אל פסגת האולימפוס <

טיפוס אל פסגת מיטיקאס באולימפוס

משך הטיול : 3 ימים  2 לילות
מועדים: 19-21.9.19 (חמישי עד שבת)
מדריכים: יוסי כספי / איתי שחם
מחיר : 900 יורו לא כולל טיסה (עבור 8 אנשים ומעלה)
עלות טיסה מוערכת: 350 יורו (מחיר סופי ייקבע ביום הכירטוס)

על הטיול:

הר אולימפוס המיתולוגי שוכן במחוז תסליה, דרום מערבית לעיר סלוניקי (מרחק שעה נסיעה ממנה בלבד). האולימפוס הוא הגבוה בהרי יוון, הוא נפרש על שטח עצום של כ-500 קמ"ר ויש לו 55 פסגות שרבות מהן מעל 2000 מטר. הפירוש המקובל לשם הר אולימפוס הוא "ההר הזורח". ההר מגיע כמעט עד לים האגאי ולמרגלותיו נמצאת רצועת חוף יפהפיה הנקראת ריביירת האולימפוס הנמצאת בין הרכס העצום והמוריק לחוף הים. קיימים 18 הרים נוספים בכדור הארץ הנקראים אולימפוס ויש גם אחד על ... מאדים (אולימפוס מונס שגובהו 24 ק"מ והוא הגבוה ביותר במערכת השמש). במיתולוגיה היוונית ההר מוזכר כמשכנם המסתורי ואפוף האגדות של האלים האולימפיים ובראשם זאוס, דבר שגרר שילוב של אמונות טפלות ואמונות דתיות שמנעו את הטיפוס אל פסגתו עד לשנת 1913. בשנת 1981 ארגון אונסקו הכריז על האולימפוס כעל שמורה אקולוגית בינלאומית.בהמשך האיחוד האירופי כלל אותו בין אזורי מחיית הציפורים החשובים ביותר באירופה. מאז שנכבשה פסגתו הפך ההר למוקד עלייה לרגל ובכל שנה מטפסים אל ההר וסביבותיו עשרות אלפי אנשים, רובם מטיילים במדרונות התחתיים של ההר שם  קיימים שלל מסלולי הליכה מקסימים המובילים למפלים ומעיינות מרהיבים. מעל גובה 1200 מטר משתנים התנאים בהר בצורה דרמטית והשטח הופך למאתגר ותובעני, מעל גובה זה מומלץ מאד לא לטייל עצמאית אלא אך ורק עם מדריכים מקצועיים מנוסים וציוד מתאים. כדי לסייע בתהליך הטיפוס בגבהים אלו פזורות בשטח ההר שמעל 1000 מטר  14 בקתות (REFUGES) מתוכן  8 בקתות הרים מאוישות  ו-6  בקתות חירום. הגבוהה בפסגות האולימפוס וגם הקשה ביותר להגעה היא פסגת מיטיקאס בגובה 2,917 מטר. הטיפוס אל פסגת המיטיקאס מחייב ליווי מקצועי וציוד טיפוס ואבטחה מתאים - אליה נכוון את מסענו !!!

קהל היעד: המסלול מתאים לאנשים בריאים ומיטיבי לכת וכולל הליכה מאומצת של עד 8 שעות ביום ועלייה/ירידה (הפרשי גבהים) של בין 1600  -1000 מטר ליום הליכה, תידרש חתימה על הצהרת בריאות והנפקת אישור רופא לצורך היציאה לטיול.

הייחוד שלנו: קבוצות קטנות – מקסימום 12 איש, לינה בבקתות הרים על בסיס פנסיון מלא, ליווי ע"י  מדריכי אתגר והרפתקה ישראלים ובנוסף מדריכים מקומיים מקצועיים + ציוד ייעודי, הסעות ברכבי מיניוואן להסעות לפעילויות, מחיר הטיול כולל הכל למעט ביטוחים אישיים.

תוכנית הטיול : 

יום 1: נתב"ג – סלוניקי - אולימפוס - בקתת Spilios Agapitos

נמריא בטיסת בוקר קצרה מתל אביב לסלוניקי, כשעתיים וחצי מאוחר יותר ננחת ונעלה על הרכבים כאשר פנינו מועדות אל עבר נקודת התארגנות שלנו למרגלות הר האולימפוס שם נפגוש את מדריכינו היוונים נאכל ארוחת צהריים ונתארגן ליציאה למסלול. בסיום ההתארגנות ניסע אל חניון פריוניה (בגובה של כ- 1100 מטר מעל פני הים) וממנו נצא להליכה של כארבע שעות במגמת עלייה אל בקתת הרים Spilios Agapitos המכונה גם Refuge A (בגובה 2,100 מטר), בקתה זו מהווה נקודת יציאה מצויינת אל פסגת מיטיקאס, לינה ב- Refuge A. 

יום 2: בקתת Spilios Agapitos - פסגת מיטיקאס - בקתת Spilios Agapitos

 לאחר ארוחת הבוקר נעמיס את ציוד הטיפוס אל תרמילינו ונצא בהליכה מ-Refuge A (בגובה 2,100 מטר) אל פיסגת מיטיקאס באולימפוס (שגובהה 2,918 מטר) חלקו האחרון של המסלול כולל שימוש בציוד טיפוס ואבטחה!!! הנוף הנשקף מהפיסגה ביום בהיר מרהיב ובלתי נשכח. לאחר ההגעה אל הפיסגה נשוב  אל Refuge A ונלון בבקתה. 

יום 3: בקתת Spilios Agapitos - פריוניה - סלוניקי
הליכה של כשלוש שעות במגמת ירידה בחזרה לפריוניה + ארוחת צהריים חגיגית ופרידה מידידינו היוונים בפריוניה/ליטוכורו + הסעה לשד"ת סלוניקי וטיסת ערב בחזרה לישראל.

***

 תוכנית הטיול עשויה להשתנות בהתאם להנחיית השלטונות,

שינויי מזג אוויר, בהתאם לרמת הניסיון והכושר הגופני  

   של המשתתפים  ו/או החלטת המדריך בשטח.

bottom of page