top of page
קניון נפלי ביוון
קניון מטסוקי ביוון
קניונינג באיטליה
קניונינג באיטליה
קניונינג באיטליה
קניונינג ביוון
קניונינג ביוון
קניונינג ביוון
קניונינג באיטליה
קניונינג באיטליה

קניונינג

המונח קניונינג (באירופה Canyoning ובארה"ב  Canyoneering) מתאר התקדמות בקניון (canyon), תוך שימוש במגוון של טכניקות: גלישה, שחייה, קפיצות  טיפוס, אומגות וכד'. למרות שגם טיול הליכה בתוך קניון מתאים להגדרה זו, משתמשים במונח קניונינג לתיאור מעבר בקניונים הדורש שימוש בחבלים ציוד ייעודי וטכניקות מתקדמות של טיפוס  וגלישה. מדובר בספורט צעיר למדי אך ייחודי במובנים רבים שהתפתחותו המטאורית כרוכה בפריצת המדיה הדיגיטלית לחיינו בשלהי המאה העשרים . בניגוד לטיפוס ההרים שהתפתח והתרחב במשך תקופה של כ-80 שנה, הקניונינג המודרני הופיע כמעט בן לילה והתפשט בתוך פחות מ-20 שנה.

הקניונינג שלנו

הטיולים שלנו כוללים מסלולי הליכה בנחלים המרהיבים אשר למרגלות הרי הדולומיטים באיטליה, בצפון יוון הציורית וברומניה הפראית-אזורים אלו צופנים בקרבם אינספור אפשרויות למסלולי קניונינג מרתקים. יום קניונינג טיפוסי משלב קטע הליכה עד תחילת המסלול וקניונינג בדרגות קושי שונות ובהתאמה אישית לקבוצות של עד 12 מטיילים. הפעילות מורכבת מקפיצות למאגרי מים טבעיים, שחייה בבריכות, טיפוס אתגרי בנחלים, מפלי מים בגבהים שונים, מגלשות טבעיות עם מים זורמים ועוד - בקיצור כיף אדיר! את הפעילות מובילים מדריכים מקומיים מהטובים בתחומם שיובילו אותנו בבטחה אל פינות חמד נסתרות. החופשה אינטנסיבית, אקסקלוסיבית, האווירה אינטימית והלינה מפנקת. בטיול משולבים בנוסף אלמנטים של העצמה אישית והעצמה קבוצתית. קהל היעד: צעירים מגיל 12 ועד גיל הזהב... הורים ובני/ בנות מצווה, מטיילים צעירים לפני ואחרי צבא, מבוגרים שרוצים לצאת לחופשה, חברות ארגונים וכד'.

הצטרפו אלינו לחוויה ייחודית במקומות היפים בעולם

 חייגו: 050-6215657 (יאיר) או 050-5077082 (יוסי) 

או השאירו פרטים ונחזור אליכם

עוד על קניונינג...

לקניונינג אמנם כמה קווי דמיון עם טיפוס סלעים. השימוש ברתמות וחבלים הוא חיבור ברור, אבל אחר כך הכל משתנה. השיטות, הטכניקה והציוד הדרוש כדי לרדת בבטחה מסלול קניון טכני רחוקים מכל סוג של מערכות שמטפס סלע ישתמש בהן אי פעם. למעשה, חלק ניכר מהציוד המשמש כיום עבור קניונינג הוא ייחודי. יצרני הציוד של היום ממשיכים לעצב ציוד במיוחד עבור תחום זה. התחום הפך לסגנון חיים בספורט וממשיך להתפתח במהירות, אנחנו הולכים להמשיך לראות את ההבדל ההולך וגדל בין הציוד המשמש בקניונינג  לפעילויות חבל אחרות.

מסלולי קניונינג רבים בנחלים הם בקניונים צרים, מרובי מפלים. באזורינו נמצאים מסלולי קניונינג בסלעי גיר כמו במדבר יהודה ובנגב, בזלת כמו בגולן ובירדן או גרניט ואבן חול כמו בסיני ובירדן.

מסלולים יבשים - רוב המסלולים בישראל נכללים בקטגוריה זו. הגלישה מתבצעת כשאין זרימת מים בקניון . החבלים המשמשים לגלישה בקניונים יבשים הם חבלי ניילון, יתרונם שהם פחות רגישים לחום  וחיכוך. חסרונם בכך שהם נחלשים במים בכשלושים אחוזים, ומשקלו הסגולי של ניילון הגדול מזה של המים, גורם לשקיעתם , הם פחות מתאימים למסלולים רטובים.

מסלולים רטובים - במסלולים רטובים משתמשים, על פי הצורך, בשקים אטומים למים, ובחליפות ניאופרן לשמירה על חום הגוף.החבלים עשויים מפוליפרופילן, הם קלים מהמים צפים ואינם נחלשים. החסרון של פוליפרופילן הוא טמפרטורת ההתכה הנמוכה שלו. לולא הקירור המתמיד של המים, חבל כזה עלול להיפסל מהתחממות אמצעי החיכוך. לא מומלץ להשתמש בחבלים כאלו במסלולים יבשים. במסלולים בהם הזרימה היא חזקה, פעמים רבות בוחרים להשתמש בחבל יחיד ובשמינית עם חצי חיכוך, כדי לא לנתק את השמינית מן הרתמה ולאבד אותה במים. ישנן חברות המייצרות אביזרי חיכוך  מיוחדים לקניונינג, עם עקרון פעולה דומה.

ציוד לקניונינג
bottom of page