top of page

איטליה > טיול אתגרי באזור אגם גארדה יוני 2018<

טיול אתגרי באזור אגם גארדה 

משך הטיול : 8 ימים  7 לילות
מועד: 9.7.18 - 16.7.18 
מחיר : 2390 יורו (עבור 8 אנשים ומעלה)
תוכנית הטיול:
יום 1 :  נתב"ג – ברגמו( Bergamo AP) – ארקו (Arco) 

לאחר הנחיתה בשעות הצהריים בנמל התעופה שלברגמו , ניסע צפונה במשך כשלוש שעות נסיעה לאורך אגם גארדה (Lago di Garda). בדרך נעצור ליד האגם לתצפית ולהפסקת צהריים. נמשיך לאורך האגם עד לעיירה ריבה דל גארדה (Riva del Garda) ומשם לעיירה ארקו (Arco) המרוחקת 4 ק"מ מהאגם . בארקו נתאכסן כל השבוע במלון . העיירה ארקו ממוקמת בעמק בצפון אגם גארדה הנמצא בקצוות הדרומיים של רכס דולומיטים הענק המתפרס מצפון מזרחה ומערבה. באזור זה של הדולומיטים אנחנו נטייל בימים הקרובים  כאשר יומיים יוקדשו לקניונינג רטוב באזור אגם לדרו, יומיים יוקדשו למסלולי ויה פראטה על ההרים והמצוקים המקיפים את אגם גארדה היפיפה ויום אחד נעשה רפטינג על נהר נוצ'ה (Noce).

יום 2 :  קניונינג בריו נרו Canyoning in Rio Nero

האקשן מתחיל !  לאחר ארוחת בוקר טובה ועשירה במלון, ניסע כשעה לתחילתו של מסלול קניונינג בערוץ הריו נרו. נעצור להתארגנות ולמפגש עם ידידנו המדריכים האיטלקיים ליד מלון אמפולה (Ampola) ונצטייד בחליפות נאופרן מתאימות לבידוד מהמים הקרים. המסלול הנו מעגלי לוקח כשלוש עד ארבע שעות ומתחיל בהליכה ועליה מתונה של שעה עד לכניסה לערוץ ולמים. את היום נבלה בגלישה ("סנפלינג") במפלי מים זורמים, בקפיצות מבריכה לבריכה, בגלישה במגלשות טבעיות  או ב"סתם" ציפה להנאתנו במורד הזרם. זהו פארק שעשועים טבעי ומובטח לכם  חיוך שלא נגמר וכיף אדיר. הקניונים באזור זורמים באביב בעוצמה רבה בשל הפשרת השלגים ורק בסביבות יוני הם שוב זמינים לגלישה ומספקים לנו אינסוף אפשרויות למסלולים מיוחדים ומקומות נסתרים. בסיום היום נצא במקום בו התחלנו ליד מלון אמפולה ולאחר שנתייבש ונתלבש נשב לארוחת צהריים קלה במסעדה הנחמדה ליד המלון. מכאן ניסע  חזרה עם ידידנו האיטלקיים למלון בארקו. פה במלון ניפגש בשעות הערב עם המדריכים האיטלקיים שילוו אותנו למחרת בויה פראטה ונערוך תדרוך קצר על כוס אספרסו, בירה או אפרול שפריץ לקבלת הסברים על מסלולי הויה פראטה, הציוד והלבוש הנדרשים למשך שלושת הימים הבאים.

יום 3 : ויה פראטה Via ferrata Rio Sallagoni ודרך המבריחים Sentiero Contrabbandieri

את היום נתחיל בארוחת בוקר טובה ועשירה במלון ומשם ניסע כחצי שעה ביחד עם המדריכים האיטלקיים לעיירה דרנה (Drena) שם מתחיל מסלול הויה פראטה  Rio Sallagoni . זהו מסלול של כ 3 עד 4 שעות העובר בתוך ערוץ מקסים. משחק הצללים האור והמפלים הקטנים בתוך הקניון יוצרים אווירה טבעית ורומנטית . המסלול העובר בתוך הערוץ דומה במקצת למסלול קניונינג אלא שכאן נצטרך ללכת לאורך המצוקים התלולים בתוך הקניון מבלי להירטב כלל כאשר הכל מבוצע בבטיחות מלאה בעודנו מאובטחים עם רתמה מיוחדת לכבלים המעוגנים לסלעים. נחווה גם מעבר של גשר כבלים התלוי לרוחב הקניון . המסלול מסתיים במצודה של דרנה (Drena). בסך הכל זהו מסלול מגוון וקסום למטיילים והרפתקנים מתחילים ולכל המשפחה כולל ילדים כדי לטעום ולהכיר את עולם המושגים של מסלולי ויה פראטה.בסיום המסלול נעשה הפסקת צהריים לארוחה קלה בפיאצה של ארקו ומשם נמשיך בנסיעה קצרה למסלול דרך המבריחים Sentiero Contrabbandieri . ניסע כרבע  שעה יחד עם המדריכים האיטלקיים לעיירה ריבה הממוקמת על שפת אגם גארדה שם מתחיל המסלול. המסלול עובר בין העיירה Riva del Garda לעיירה Limone. זהו מסלול של כ 3 עד 4 שעות שעובר על המצוקים הנישאים מעל לאגם גארדה. מסלול זה נחצב ושימש מעבר בין אוסטרו-הונגריה  לאיטליה עד מלחמת העולם הראשונה ב 1918. זוהי ויה פראטה אתגרית ומרשימה הכוללת הליכה על שביל צר וחצוב על הצוקים. המסלול מאפשר תצפית מדהימה על אגם גארדה מלמעלה ויהווה סיום מרשים ביותר ליום זה. בסוף היום ניסע בחזרה למלון שלנו בארקו.

יום 4  : רפטינג בנהר נוצ'ה (Noce)/ ויה פראטה Cima Capi

לאחר שנשכים ונאכל ארוחת בוקר במלון נתארגן וניסע כשעתיים לעיירה דימארו (Dimaro) לא רחוק מהעיירה המפורסמת מדונה די קמפיליו. בדימארו ניפגש עם מדריכי הרפטינג שלנו ליום זה. ממאי עד ספטמבר נהר הנוצ'ה מהווה אטרקציה מלהיבה ומלאת אדרנלין והוא אחד מהיעדים הפופלריים ביותר באירופה לפעילות רפטינג. משך השייט, רמת הקושי והאתגר מותאמת למשתתפים בהתאם לגיל ולניסיון קודם ויכולה להיות משייט נינוח המתאים לכל המשפחה ועד לרפטינג אתגרי ומלהיב בין אשדות של מים שוצפים. בתחילת היום נעבור תדרוך בטיחותי ותרגול קצר ולאחר מכן נתלבש בחליפות נאופרן להגנה מפני המים הקרים וחגורות הצלה ונצא לשוט בנהר. בסוף היום נחזור בנסיעה של שעתיים בין נופי הרי הדולומיטים למלון שלנו בארקו.

יום 5  :  ויה פראטה דרך הנשרים  Via Ferrata Sentiero delle Aquila 

אחרי ארוחת בוקר מוקדמת במלון נתארגן וניסע כשעה וחצי דרך אגם מולבאנו לפאגאנלה למסלול ויה פראטה מרשים ביותר שלוקח כ- 5 שעות הליכה. ניסע תחילה לעיירה פגאנלה  (Paganella) ושם נעלה ברכבל שיקח אותנו לתחילת המסלול.  מסלול זה ברמת קושי בינונית והוא מתאים לכל המשפחה כולל ילדים. הוא חשוף ברובו ונמצא גבוה על הצוקים המשקיפים מעל לעמק ונוף מדהים של פסגות הדולומיטים. בסוף היום נחזור בנסיעה למלון שלנו בארקו.

יום 6 :  קניונינג בערוץ פאלויקו  Canyoning in Palvico

לאחר שינה טובה במלון נאכל ארוחת בוקר טובה ועשירה וניסע כשעה באותה הדרך בה נסענו ביום הראשון העוברת ליד אגם לדרו למלון אמפולה(Passo Ampola) . נתארגן שם עם ידידנו מדריכי הקניונינג האיטלקיים כדי לצאת לקניונינג נוסף ומדהים בערוץ פאלויקו. ערוץ פאלויקו מהווה פארק שעשועי מים אמיתי וטבעי ויש בו הכל מהכל, גלישת סנפלינג במפלים, קפיצות לבריכות, מגלשות טבעיות בין הסלעים והנקיקים ולסיום גלישת סנפלינג מדהימה של מפל בגובה 50 מטר הישר אל תוך בריכה. גם את היום הזה נקנח במסעדה באמפולה בארוחת צהריים מאוחרת עם משקה אפרול שפריץ, שוקו או קפה חם ופיצה ענקית וטרייה הישר מתנור הלבנים שבמסעדה. בערב נצא לחגוג את סיום השבוע האתגרי והנפלא הזה באחת ממסעדות העיר העתיקה של ארקו.

יום 7  : ויה פראטה Colodri/ סיור בעיירה ארקו Arco 

לאחר ארוחת בוקר במלון נתארגן בניחותא ונצא לויה פראטה קצרה ועוצמתית מעל לעיירה ארקו ומשם נמשיך להליכה וסיור ברחובות ארקו. נעלה בשביל יפה בהליכה של כשעה וחצי ומשם אל מצודת ארקו  ונעשה תצפית על כל העיר ועל אגם גארדה. מפה נרד חזרה לרחובות העיירה ואם יתאפשר ועד כמה שיוותר לנו זמן ניתן זמן חופשי לקניות בחנויות הספורט וציוד הטיולים הרבות הנמצאות ברחובה הראשי של העיירה. 

יום 8  : נסיעה מוקדם בבוקר לשדה התעופה ברגמו– נתב"ג

בשעה אחת לפנות בוקר נעלה לרכבים וניסע חזרה כשלוש שעות נסיעה לנמל התעופה ברגמו  משם נטוס בחזרה לארץ בטיסת בוקר מוקדמת  וננחת בארץ בשעות הצהריים.

***

 תוכנית הטיול עשויה להשתנות בהתאם להנחיית השלטונות,

שינויי מזג אוויר, בהתאם לרמת הניסיון והכושר הגופני  

   של המשתתפים  ו/או החלטת המדריך בשטח.

bottom of page