top of page
GOPR2176_edited.jpg

אתגר והרפתקה בזגוריה וצומרקה - 7 ימים

משך הטיול : 7 ימים  6 לילות

מועד: 

מחיר : 

מחיר טיסות (משוער):

הדרכה: 

תוכנית הטיול :

יום 1 :  נתב"ג – אתונה (Athens )   - איואנינה ( Ioannina)

טיסה ישירה מנתב"ג לאתונה ולאחריה טיסת פנים לאיואנינה (Ioannina)  בירת חבל אפירוס (Epirus) שם נפגוש את ידידינו היוונים שילוו אותנו במשך כל הטיול . מאיואנינה נצפין אל עבר חבל זגוריה – (Zagorochoria) שבלב הרי הפינדוס , חבל ארץ יפהפה הנמצא בצפון-מערב יוון,  שפירוש שמו "מעבר הרים" . ייחודו של החבל בטבע הפראי שלו הכולל הרים גבוהים המושלגים בחורף נהרות שוצפים, יערות גדולים של עצי מחט שונים ושפע עצום של בעלי חיים כמו זאבים דובים וחיות אחרות הנמצאות בסכנת הכחדה .שטחו כ- 1,000 קמ"ר, מספר התושבים הוא כ-3,700 בלבד והם מפוזרים ב-45 כפרים קטנים . כפרי האזור שמרו עד היום על צביונם העתיק ובנויים מאבנים לא מסותתות , הגגות בנויים מרעפים של אבני צפחה ואת הנחלים חוצים גשרים מקושתים מיוחדים שנבנו בימי האימפריה העות'מאנית. בשנים האחרונות הוכרזו חלק מהכפרים כאתר לשימור עולמי ע"י אונסק"ו וקיבלו תקציבים לשיפוץ ושימור הבתים והרחובות. נעצור בדרך לתצפיות נוף מרהיבות . נלון באחד הכפרים בלב הרכס.

יום 2 :  אתגר והרפתקה בזגוריה ( Zagorochoria) 

האקשן מתחיל !  לאחר ארוחת בוקר במלון נצא  מהכפר לקניונינג יבש ב-Nefeli Canyon בפארק לאומי פינדוס (Pindus National Park ) הפארק ממוקם בצפון מערב יוון ומשתרע על שטח של כ- 2,000 קמ"ר, והוא הפארק הלאומי היבשתי  הגדול ביותר ביוון .  בקניון זה נגלוש ("סנפלינג" ) במשך

כ-4 שעות תוך שאנו יורדים ב- 6 מפלים בגבהים של 3-18 מטר . בסיום הקניונינג נחזור לכפר פפיגו דרך מגדלי אסטרקה (towers Astraka ) המרשימים ונערוך בו פיקניק . לאחר ההפסקה נצא לרפטינג קל ומהנה של 7 ק"מ (כשעתיים) ברמה 2 על נהר הוידומאטיס  (Voidomatis) שנחשב לאחד הנהרות המרהיבים ביותר באירופה. הנהר נובע בקניון ויקוס  ונמשך בין כפרי זגוריה עד שהוא חוצה את הגבול הצפוני של יוון ונכנס לתוך אלבניה. וידומאטיס ידוע בצלילות מימיו שנחשבים למים הצלולים ביותר באירופה , טמפרטורת המים עומדת כמעט כל השנה על 7 מעלות, תוואי השטח בו זורם הוידומאטיס הוא מרהיב ביופיו וכולל יערות עבותים המכסים את שני צידיו ושלל צומח וחי  . נעצור בדרך לביקור במנזר מהמאה ה-16 ומשם נמשיך עד לסיום בגשר Kleidonia  . בסוף הפעילות נחזור למלון  נוח באחד הכפרים בלב הרכס.

יום 3 :  אתגר והרפתקה בזגוריה  ( Zagorochoria)

לאחר ארוחת בוקר במלון, ייקח אותנו הרכב לגשר Konitsa לתחילתו של המסלול הרגלי המרהיב של ויה פראטה  Konitsa זהו מסלול מעגלי הנמצא בקניון נהר האאוס ( Gorge Aoos  ). ויה פראטה (דרך הברזל) הינה טכניקה של אבטחה במסלול טיול הררי, המאפשרת לטפס בקטעים אנכיים ותלולים באמצעות יתדות וסולמות קבועים במצוק עם רתמות ייחודיות. נהר האאוס הוא אחד משני נהרות גדולים המפלסים את דרכם בקניונים מרשימים וחורצים את רכס הרי הפינדוס. משך הפעילות כ-7 שעות כולל פיקניק בשטח. בסוף הפעילות נחזור למלון.

יום  4 : אתגר והרפתקה בזגוריה  ( Zagorochoria)

לאחר ארוחת בוקר במלון נצא לטרק מעגלי  יפהפה ומאתגר אל "אגם הדרקון" (Drakolimni lake). הטרק נמשך כ-9 שעות וכולל עלייה (ואח"כ ירידה) של כ-1500 מטר בנוף ההרים הייחודי של רכס האסטרקה. זהו רכס הרים מהגבוהים ביוון ואנחנו נגיע ביום זה לגובה 2,300 מטר. תחילת הטרק בכפר Micro Pappigo והוא מוביל בדרך מרהיבה עד לאגם הדרקון המכונה כך על שם הטריטונים המשגשגים בו ואגדות העם שנבעו מכך.באגם נערוך הפסקת צהריים ונשוב בדרך שממנה באנו . נסיים את הטרק בכפר Micro Pappigo ומשם נחזור למלון.

יום 5 : זגוריה( Zagorochoria)– ב Goura Canyon–צומרקה(Tsoumerka)

לאחר ארוחת הבוקר ניפגש עם ידידינו היוונים ונתחיל בנסיעה דרומה בנופים מדהימים לכיוון הפארק הלאומי צומרקה  (Tsoumerka National park) טבע מרגש עם שלל מפלים, נחלים, נהרות, כפרים מקסימים, עצי ענק, יערות ופסגות הרים משוננות הופכים את צומרקה לאחד ממיקומי החובה למטיילים המחפשים לחוות את צפון יוון במיטבה. בנוסף לפלאי הטבע יש כאן גם שלל אפשרויות לפעילויות אתגר ראפטינג, קניונינג, ויה פראטה, טיולי ג'יפים ועוד. בדרך דרומה נעבור דרך העיר איואנינה ונתצפת על נקודות עניין בה . מאיואנינה נמשיך בנסיעה של כשעה עד שנגיע לGoura Canyon  במזרח צומרקה בקניון 6 מפלים בגבהים של 3-17 מטר . נצטייד בחליפות מתאימות לבידוד מהמים הקרים (ניאופרן) ונבלה כ- 3 שעות בקניונינג תוך גלישה ("סנפלינג") במפלי מים זורמים צלולים להפליא , מגלשות טבעיות ,וקפיצות לבריכות- חיוך שלא נגמר וכיף אדיר.  בסיום הקניונינג  נערוך פיקניק ונמשיך בנסיעה למלון בכפר Syrrako  שם נלון.

יום 6 : אתגר בפארק לאומי צומרקה (Tsoumerka National Park)

לאחר ארוחת הבוקר נצא לטרק בן כ- 4  שעות בנוף ההרים הייחודי של הפארק הלאומי צומרקה . רכס הרים מהגבוהים ביוון המתנשא לגובה של 2492 מ' ומהווה את חלקם הדרומי של הרי הפינדוס. תחילת הטרק בכפר Syrrako שבו לנו והוא מוביל בדרך עתיקה ומרהיבה לכפר Kalarrytes תוך שבדרך נחצה גשר יפהפה מעל קניון חרוסיה  (Grand Canyon of Chrousia) . נסיים את הטרק במנזר של Kipinas  -מנזר הבנוי על סלע שבבסיסו מערה עם נביעה חזקה . בסיום הטרק נערוך פיקניק ולאחריו נמשיך לרפטינג של כ-10 ק"מ ( 3 שעות) על נהר הארכתוס  (Arachthos ), הרפטינג ברמה 3 . נהר ארכתוס הוא הגדול באזור ואחד מיעדי הרפטינג החשובים ביוון .הנהר מאפשר רפטינג בכל הרמות בנופים מדהימים. נעצור בדרך ליד מפל Klifki ומי שירצה יוכל לשחות שם . נסיים את המסלול בגשרPlaka   ומשם נחזור למלון.

יום 7 : אתגר והרפתקה  בצומרקה (Pili Paradeisou Tsoumerka) -יואנינה(Ioannina)- אתונה(Athens)- נתב"ג

ארוחת בוקר מפנקת במלון ולאחריה נצא לקניונינג רטוב ב"קניון השער לגן עדן "  , הנקרא כך בשל יופיו . נצטייד בחליפות מתאימות לבידוד מהמים הקרים (ניאופרן) ונתחיל את המסלול המרהיב והטכני הכולל 9 מפלים בגבהים של 5-22 מטר . בחלקו העליון של הקניון נובעים מעיינות רבים ולכן הוא זורם כל השנה ומהווה מוקד משיכה לקניונרים, כ- 6 שעות פעילות המשלבת טרק עם גלישה ("סנפלינג") במפלי מים זורמים קפיצות לבריכות , מגלשות טבעיות ולבסוף פיקניק ושחייה בנהר קאלאריטיקוס  (Kalaritikos River) שהוא אחד מיובליו הגדולים של מיודענו מיום מספר 5 – נהר הארכתוס ((Arachthos.  בסיום הפעילות נערוך ארוחת פרידה חגיגית  עם ידידינו היוונים שלאחריה נצא לכיוון שדה התעופה של העיר יואנינה שם ניפרד מידידינו היוונים ונמריא בלילה בטיסת פנים לעבר אתונה, מאתונה נמשיך בטיסה ישירה לארץ אליה נגיע עמוסים בחוויות זיכרונות ותמונות..

 

***

 תוכנית הטיול עשויה להשתנות בהתאם להנחיית השלטונות,

שינויי מזג אוויר, בהתאם לרמת הניסיון והכושר הגופני  

   של המשתתפים  ו/או החלטת המדריך בשטח.

הצטרפו אלינו לחוויה ייחודית במקומות היפים בעולם

 חייגו: 050-6215657 (יאיר) או 050-5077082 (יוסי) 

או השאירו פרטים ונחזור אליכם

bottom of page