top of page
20180515_095829_HDR_edited.jpg

אתגר והרפתקה בהרי הרילה ופסגת מוסלה - 5 ימים

משך הטיול : 5 ימים 4 לילות

מועד:

מחיר : 

עלות טיסה מוערכת:

הדרכה: 

על הטיול:

במרחק שעתיים וחצי טיסה בלבד מישראל נמצאת אחת המדינות היפות והפחות מוכרות למטייל באירופה - בולגריה. חובבי הטבע והאתגר מגלים בשנים האחרונות את הטבע המופלא בבולגריה ואת מגוון האפשרויות העצום לטיולים בה במחיר שווה לכל נפש ומגיעים למדינה מכל קצוות העולם. בדרום בולגריה שוכנים רכסי הרי רודופי רילה ופירין שהשתמרו מאד וטומנים בחובם תופעות טבע גיאולוגיות, אתניות ונופיות שלא מביישות כל מקום אחר באירופה. בחרנו הפעם להתמקד בטיול אתגרי ייחודי ומפנק כאחד אל ההייליטס של הרי הרילה שבדרום בולגריה. הרי הרילה הם רכס הרים אלפיני גבוה שגובהו הממוצע 2,700 מטר ובו גם נמצאת פסגת מוסאלה (2,925 מטר) הגבוהה בפסגות הבלקן. כמות המשקעים השנתית עומדת בממוצע על 2,000 מ"מ ומעל 120 אגמים פזורים בשטח כשביניהם המים זורמים ללא הפסקה כל השנה, פירוש השם הרי רילה בבולגרית הוא "ההרים שבהם המים זורמים". הטיול מיועד למטיילים מנוסים ומוקדש לשלוש פעילויות אתגר והרפתקה  עוצמתיות במיוחד: פסגת הר מוסלה, ויה-פראטה מליוביצה, וטרק שבעת האגמים - המתקיימות על רקע הטבע הפראי והנופים עוצרי נשימה של ההרים סביב. 

תוכנית הטיול

יום 1:  נתב"ג – סופיה – דולנה בניה

נטוס בטיסה קצרה של כשעתיים וחצי מתל אביב לסופיה, שם נפגוש את ידידינו הבולגרים העלה על הרכבים ונצא לדרך, הנסיעה היא לכיוון כללי דרום ואורכת כשעתיים (כולל הפסקה לארוחת צהריים) תוך שהיא עוברת למרגלות הרי הרילה היפהפיים. יעדנו היא העיירה דולנה בניה - עיירה בת 4500 תושבים, הידועה במעיינותיה החמים וממוקמת למרגלות הר מוסלה. הר זה שפסגתו (2,925 מטר) היא הגבוהה בפסגות הבלקן הוא גם יעדינו למחר בבוקר. אם יתיר לנו הזמן נחלץ עצמות במסלול רגלי קצר באזור המלון. לינה וארוחת ערב במלון בדולנה בניה.

יום 2: דולנה בניה - פסגת מוסלה - גובדרצי

לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מהמלון בדולנה בניה ולאחר נסיעה קצרה של כחצי שעה נגיע אל חניון הרכבל בבורובץ שיעלה אותנו לפסגת יסטרבטס שבגובה 2,364 מטר. הפסגה היא נקודת מוצא למסלול הליכה מעגלי יפהפה של כשש שעות אל פסגת הר מוסלה (2,925 מטר)שבמהלכו נעבור הפרשי גובה של כ- 700 מטר (בעליה ואח"כ בירידה). לאורך הדרך נהנה מנופים מדהימים של מחשופים, פסגות, עמקים ואגמי קרחונים, אבל הנוף בפסגה מתעלה על כולם - תצפית מרהיבה אל כל ההרים הגבוהים של בולגריה: בלקן, סרדנה גורה, ויטושה, פירין, רודופי וכמובן רילה. בסיום הביקור בפסגת מוסלה נרד בחזרה ברכבל לבורובץ ומשם ניסע כשפנינו מועדות אל הכפר גובדרצי שממוקם למרגלות פסגת מליוביצה, החמישית בגובהה מפסגות הרילה (2,729 מטר) ויעדנו למחר בבוקר. אם יתיר לנו הזמן נחלץ עצמות במסלול רגלי קצר באזור הגסטהאוס. לינה וארוחת ערב בגסטהואס בגובדרצי.

יום 3:  גובדרצי- ויה פראטה מאליוביצה - סאפארבה באניה

לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מהגסטהאוס בגובדרצי ונשים פעמינו אל בית הספר האלפיני שממוקם בלב שמורת הטבע מאליוביצה. בבית הספר נפגוש את המדריכים האלפיניים שיובילו אותנו ביום זה. מבית הספר נצעד כשעה אל בקתת ההרים של מאליוביצה. בבקתה נתארגן ונצא לטיפוס מעגלי באחד ממסלולי הויה פראטה היפים בעולם - ויה פראטה מאליוביצה. הטיפוס לפסגת המצוק נמשך כארבע שעות שבמהלכן נעבור הפרשי גבהים של כ-300 מטר עד שנגיע לפסגת "קוקלטה"(הבובה). הטיפוס טכני ופיסי ואינו מתאים למתחילים!!! במהלך הטיפוס וכאשר נגיע אל הפסגה נוכל להרים ראש וליהנות מהנופים המדהימים של הרי הרילה, הפסגות המשוננות והעמקים הירוקים והכל מגובה מעוף הציפור. הנופים עוצרי נשימה ובלתי נשכחים, וזהו ללא ספק אחד משיאיו של כל טיול ברי הרילה. מהפסגה נצעד במגמת ירידה כשעתיים בחזרה אל בקתת ההרים של מליוביצה שם נתפנק בבירה קרה שלאחריה נחזור אל הרכבים בהליכה של כשעה. ממליוביצה נצא בנסיעה אל עיירת הספא המקסימה סאפארבה באניה בה נלון . אם יתיר לנו הזמן נתפנק להנאתנו במעיינות החמים במקום. נסיים יום מדהים זה בארוחה במסעדה מקומית.

יום 4:  סאפארבה באניה - טרק שבעת האגמים - סופיה

לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מהמלון בספרבה בניה ולאחר נסיעה קצרה של כחצי שעה נגיע אל חניון הרכבל שיעלה אותנו לבקתת שבעת האגמים שבגובה 2,150 מטר. הבקתה היא נקודת מוצא למסלול מעגלי יפהפה ומפורסם של כשבע שעות הליכה הנקרא "שבעת אגמי רילה" שכשמו כן הוא, עובר בין 7 אגמים ומסתיים בתצפית עוצרת נשימה מגובה 2,550 מטר על האגמים כמו גם על רכס הרי רילה. בסיום ההליכה נתפנק בבירה קרה בבקתה ואחר כך נרד ברכבל בחזרה אל הרכבים ומשם ניסע כשעתיים למלון בסופיה. בסופיה נתארגן במלון ובמידה והזמן יאפשר יינתן זמן חופשי. בערב נחגוג את סיום המסע בארוחת ערב חגיגית מפנקת וניפרד מידידינו הבולגרים.

יום 5 :  סופיה- שד"ת סופיה - נתב"ג

בבוקר נצא בנסיעה קצרה מהמלון אל שדה התעופה שבסופיה ונטוס בטיסה ישירה בחזרה לארץ.

מידע נוסף: 

קהל היעד: המסלול מתאים לאנשים בריאים ומיטיבי לכת ובעלי ניסיון קודם בפעילויות גובה. המסלולים כוללים הליכה מאומצת של עד 8 שעות ביום ועלייה/ירידה (הפרשי גבהים) של עד 800 מטר ליום הליכה. גודל הקבוצה: מינימום 6 משתתפים מקסימום 8 משתתפים. 

המחיר כולל

העברות והסעות לפעילויות ברכבי מיניוואן, כלכלה מלאה מצ'ק אין לצ'ק אאוט, ליווי ע"י מדריכים מקומיים מקצועיים + ציוד ייעודי, דמי כניסה לכל האתרים, רכבלים.

המחיר אינו כולל :

טיסות, בדיקות קורונה, ביטוח נסיעות אישי עם הרחבות לקורונה+פעילות אתגר+חילוץ והצלה, הוצאות בעלות אופי אישי, תשר למדריכים מקומיים (בחירה חופשית)

תחבורה:

2 טיסות בינ"ל 

העברות והסעות לפעילויות ברכבי מיניוואן

לינה:

לינות במלונות/גסטהוסים ברמת תיירות טובה (2 בחדר)

כלכלה:

כלכלה מלאה מצ'ק אין לצ'ק אאוט.

 ארוחות הצהריים במהלך פעילויות שטח יינתנו כ-LUNCH BOX.

המחיר אינו כולל שתייה קלה/משקאות אלכוהוליים/ארוחות נוספות.

ביטוח

ביטוח נסיעות אישי עם הרחבות לקורונה ופעילות אתגר ולחילוץ והצלה יירכש עצמאית ע"י המטיילים -מומלץ מיד לאחר שהטיול הוכרז כיוצא.למטיילים מומלץ לשקול בנוסף רכישת ביטוח ביטול נסיעה מכל סיבה.

קורונה 

ההשתתפות בטיול מותנית בקיום תעודת מתחסן/תעודת מחלים!!!

בדיקות,הנפקת טפסים ואישורים אישיים הקשורים לקורונה באחריות המטייל בלבד.

תנאי תשלום וביטול

כמפורט בגילוי הנאות שיישלח לנרשמים 

ציוד נדרש

רשימת ציוד תישלח לנרשמים

דגשים חשובים:

קיום הטיול מותנה במספר משתתפים מינימלי (6 משתתפים).

המחיר הסופי של הטיסות ייקבע ע"י חברת התעופה במועד הכירטוס. 

***

 תוכנית הטיול עשויה להשתנות בהתאם להנחיית השלטונות,

שינויי מזג אוויר, בהתאם לרמת הניסיון והכושר הגופני  

   של המשתתפים  ו/או החלטת המדריך בשטח.

הצטרפו אלינו לחוויה ייחודית במקומות היפים בעולם

 חייגו: 050-6215657 (יאיר) או 050-5077082 (יוסי) 

או השאירו פרטים ונחזור אליכם

bottom of page