top of page

 ALTA VIA איטליה דולומיטים טרק אלטה ויה - 7 ימים 

משך הטיול : 7 ימים  6 לילות

מועד: 01.07.23 - 07.07.23

מחיר : 2496 יורו לא כולל טיסה

עלות טיסה מוערכת : 400 יורו

 

תוכנית  הטיול :

אלטה ויה (ALTA VIA) הנו הטרק האולטימטיבי כדי לחוות את הדולומיטים בכל עוצמתם ויופיים!!! ההליכה בדולומיטים במסלול העובר מבקתה לבקתה היא חוויה בלתי נשכחת והאפשרויות לבחור מסלולים ובקתות הן רבות. הבקתות בנויות מאבנים מקומיות ועץ וכוללות חדרי לינה משותפים ל 2, 4 ועד 10 אנשים. בחלק מהבקתות ניתן להזמין חדר פרטי לשניים וברוב הבקתות ישנים ביחד בחדרים משותפים עם מקלחת ושירותים משותפים. יחד עם זאת הבקתות ברמה גבוהה של אירוח הכולל מצעים ושמיכות נקיות, מקלחת חמה, ארוחות בוקר וערב בתפריט מקומי אופייני ומגוון, בר יינות ואלכוהול ושתייה קלה ומרפסות נוף בהן ניתן להתרווח ולהנות מהנופים המדהימים אחרי יום הליכה מאומץ. זוהי חופשה של 7 ימים הכוללת 5 ימי הליכה (Hiking) מבקתה לבקתה בהרי הדולומיטים המתאימה לבעלי כושר הליכה טוב של כ - 8 שעות ביום והפרשי גובה של כ 1200 עלייה וירידה ביום. מסלולי ההליכה אינם עוברים את גובה 3000 מטר ואין סכנה של מחלת גבהים. כל הציוד והביגוד הנדרש ל 5 ימי הליכה נלקח על הגב בתיק בנפח של כ 40 ליטר.

יום 1 : נתב"ג – ברגמו (Bergamo) - בולצאנו (Bolzano)

היום הראשון מוקדש לנסיעות והתארגנות. לאחר הנחיתה בשעות הצהריים בנמל התעופה של ברגמו , ניסע צפונה אל תוך רכס הדולומיטים בשאטל משדה התעופה אל בולצאנו במשך כארבע שעות. נגיע למלון בבולצאנו ונתארגן בחדרים ופה יפגוש אותנו המדריך שילווה אותנו כל השבוע ונקבל תדרוך קצר על המסלול ומה שמחכה לנו ועל הציוד והביגוד המתאים להמשך הטיול. לינה במלון  בבולצאנו.

יום 2:

לאחר ארוחת בוקר נסיעה ברכבת ובמונית מבולצאנו לאגם ברייס Lake Braise ומשם הליכה אל בקתת ביילה  Rifugio Biella הנמצאת בגובה 2385 מטר.

ביום זה ניסע כשעה וחצי ברכבת ובטקסי ולאחר מכן נלך ברגל כשלוש וחצי שעות, מרחק הליכה 8 ק"מ ועלייה בהפרש גובה של כ 900 מטר.

יום 3:

מבקתת ביילה (Rifugio Biella) אל בקתת אוטיה דה פאנס (Refugio Utia de Fanes) הנמצאת בגובה 2060 מטר.

לאחר שנשכים ונאכל ארוחת בוקר בבקתה נתארגן ונצא להליכה ביום זה של כ 6 עד 7 שעות, 13 ק"מ, 900 מטר ירידה ו 600 מטר עלייה. קבוצת הרי פאנס הם מהמפורסמים ביותר ברכסים המרכזי והמזרחי של הדולומיטים. ביום זה מתחילים בעליה לקרודה דל בקו ( Croda del Becco) הנמצאת בגובה של 2810 מטר ולאחר מכן ממשיכים בקטע מהמסלול המפורסם והידוע של אלטה ויה 1 (Alta Via no.1) עד לבקתת אוטיה דה פאנס (Refugio Utia de Fanes) שם נלון את הלילה.

יום 4: 

מבקתת אוטיה דה פאנס (Refugio Utia de Fanes) אל בקתת גרדנאצ'ה (Refugio Gardenaccia) הנמצאת בגובה 2050 מטר.

לאחר שנשכים ונאכל ארוחת בוקר בבקתה נתארגן ונצא להליכה הארוכה ביותר בטרק  של כ 8 עד 9 שעות, 14 ק"מ, ירידה של 1200 מטר ועלייה של 1200 מטר. לאורך המסלול העובר וחוצה את עמק באדיה (Badia Valley) נבקר באתר פאגאני פרההיסטורי שמור הנמצא במיקום ונוף מדהים ( "Sasc dl Crusc"). את הלילה נלון בבקתת גרדנאצ'ה (Refugio Gardenaccia).

יום 5 : 

מבקתת גרדנאצ'ה (Refugio Gardenaccia) אל ואל גרדנה לעיירה סלבה ומשם באוטובוס למעבר סלה Passo Sella

לאחר שנשכים ונאכל ארוחת בוקר בבקתה נתארגן ונצא להליכה של כ 5 שעות, 12 ק"מ, 600 מטר עלייה ו 1000 מטר ירידה. מסלול ההליכה עובר במקביל לעמק גארדנה (Gardena Valley) ולבסוף נגיע לעיירה סלבה הציורית והמוכרת לכל חובבי הסקי ( Selva in Gardena) ומפה ניקח אוטובוס או מונית לבקתה במעבר סלה הנמצאת בגובה 2244 מטר.

יום 6:

ממעבר סלה Passo Sella ל סייסר אלם  Seiser Alm וחזרה לבולצאנו.

לאחר שנשכים ונאכל ארוחת בוקר בבקתה נתארגן ונצא להליכה של כ 5 עד 6 שעות, 13 ק"מ, 400 מטר עלייה ו 800 מטר ירידה. ולאחר מכן נסיעה חזרה למלון בבולצאנו.

יום 7: בולצאנו (Bolzano)  – ברגמו (Bergamo) - נתב"ג

נצא מהמלון לאחר שינה קצרה ב 12 בלילה על מנת להגיע לשדה התעופה בברגמו בשלוש לפנות בוקר לטיסה שממריאה בשש בבוקר ונוחתת בנתב"ג בצהריים.

הערות לתוכנית:

המלון בבולצאנו ברמת תיירות טובה על בסיס B&B, ארוחת ערב במלון או במסעדה כלולה במחיר.

הבקתות כוללות שינה בדורמיטורי שהם חדרים ללינה משותפת עם מיטות קומותיים וכוללים מצעים, שמיכות, מקלחת משותפת בתשלום של כ 5 יורו למשך כ 4 דקות. הבקתות על בסיס HB וכוללות ארוחת בוקר וערב. ניתן בבקתות להזמין ולשלם עבור לנצ'בוקס הכולל סנדוויץ, פרי או חטיף אנרגיה ובקבוק שתייה קלה. הלאנצ'בוקס כלול במחיר.

קהל היעד:

המסלול מתאים לאנשים בריאים ,מיטיבי לכת וכולל הליכה מאומצת של עד 8 שעות ביום ועלייה/ירידה (הפרשי גבהים) של בין 1200  -1000 מטר ליום הליכה, תידרש חתימה על הצהרת בריאות והנפקת אישור רופא לצורך היציאה לטיול. 

המחיר כולל:

שני לילות במלון בבולצאנו בחדרים זוגיים,  4 לילות בבקתות בלינה משותפת, כלכלה מלאה, הדרכה צמודה של מדריך אלפיני איטלקי מוסמך ובעל ניסיון והכרות עם האזור ומסלול ההליכה ומדריך מלווה ישראלי (יאיר ברק), עלייה וירידה ברכבלים, העברות והסעות משדה התעופה ולתחילת מסלול הטרק וחזרה, בשאטל, רכבת, אוטובוס ומוניות, ביטוח אחריות מקצועית וצד ג'.

המחיר אינו כולל:

טיסה הלוך וחזור לברגמו (עלות מוערכת כ 400 יורו נכון לינואר 23), בדיקות קורונה, ביטוח נסיעות אישי עם הרחבות לקורונה+פעילות אתגר+חילוץ והצלה, הוצאות בעלות אופי אישי, תשר למדריכים (בחירה חופשית), קניית אוכל ושתייה נוספת מעבר לשלוש ארוחות ביום, בירה ואלכוהול, וכל מה שלא מופיע ככלול במחיר.

תחבורה:

-טיסה הלוך וחזור נתב"ג - ברגמו (רכישה עצמאית ע"י המטיילים)

-הסעות משדה התעופה ולתחילת מסלול הטרק וחזרה, בשאטל, רכבת, אוטובוס ומוניות כלולות במחיר

לינה:

- לינות במלונות ברמת תיירות טובה (2 בחדר)

- לינות בבקתות הרים בחדרים משותפים

כלכלה:

- כלכלה מלאה מצ'ק אין לצ'ק אאוט.

 - ארוחות הצהריים במהלך פעילויות שטח יינתנו כ-LUNCH BOX.

- המחיר אינו כולל שתייה קלה/משקאות אלכוהוליים/ארוחות נוספות.

 

ביטוח:

- ביטוח נסיעות אישי עם הרחבות לקורונה ופעילות אתגר ולחילוץ והצלה יירכש ע"י המטיילים מיד לאחר שהטיול הוכרז כיוצא.

- עותק פוליסה בתוקף יישלח במייל למארגנים.

קורונה: 

בדיקות, ביטוחים, והנפקת טפסים ואישורים אישיים הקשורים לקורונה באחריות המטייל בלבד.

הרשמה:

- מועד אחרון לההרשמה 28.02.23

- לנרשמים יישלח לינק לטופס הרשמה עם פירוט המסמכים הנדרשים

- מטייל ייחשב כרשום לטיול רק לאחר הסדרת הרישום ותשלום המקדמה 

תנאי תשלום וביטול:

כמפורט בטופס גילוי נאות 

ציוד נדרש:

לינק לרשימת ציוד יישלח לנרשמים

 

​דגשים חשובים:

- קיום הטיול מותנה במספר משתתפים מינימלי (7 משתתפים).

- המחיר הסופי של הטיסות ייקבע במועד הכירטוס 

- התשלום עבור הטיסות יעשה ישירות מול סוכן הנסיעות!!!

- המחיר הוא ליוצאים ושבים יחד בטיסות של הקבוצה.

***

 תוכנית הטיול עשויה להשתנות בהתאם להנחיית השלטונות,

שינויי מזג אוויר, בהתאם לרמת הניסיון והכושר הגופני  

   של המשתתפים  ו/או החלטת המדריך בשטח.

הצטרפו אלינו לחוויה ייחודית במקומות היפים בעולם

 חייגו: 050-6215657 (יאיר) או 050-5077082 (יוסי) 

או השאירו פרטים ונחזור אליכם

bottom of page