top of page

 טרק מים + שיט קיאקים בבקעת בית ציידא

לוגו טיפוס טבעי.JPG
Untitled design (1).png

טרק מים + שיט קיאקים בבקעת בית ציידא

משך הטיול : חד יומי
מועדים: הרשמה סגורה
מחיר : 300 ש"ח 

תוכנית הטיול:

בקעת בית ציידא (הבטיחה) הינה תא שטח ייחודי אליו מתנקזים מספר מקורות מים: נהר הירדן העליון וארבעת הנחלים: יהודיה, משושים, שפמנון, ודליות. גשמי החורף האחרון הזרימו מים רבים לירדן ולנחלים כאשר במקביל עלתה הכנרת על גדותיה והציפה את אזור הדלתא של הנחלים, תוך שהיא שולחת זרועות של מים צפון מזרחה. שילוב נדיר זה הפך את בקעת בית ציידא למינאטורה של סוואנה אפריקאית מוצפת. הבקעה עשירה בצמחייה ובבעלי חיים שונים והנוף בה מגוון ומרתק - החל ממטעי מנגו וליצ'י, שבילים ודרכי עפר, פלגי מים ושפכי נחלים, צמחי מים וביצה מגוונים, ועצי אקליפטוס וערבה עצומים בגודלם וכלה בבעלי חיים שונים כגון דגים, חזירי בר, ובעלי כנף שונים. התופעה הנדירה במקומותינו והמראות הייחודיים שלא נצפו בארץ מזה שנים רבות (ואין לדעת מתי ישובו) מספקים חוויה יוצאת מן הכלל. יש האומרים שההליכה השקטה והשיט במים, יחד עם קטעי השחייה בין הלגונות המדהימות, כשמסביבנו השיחים והעצים רוחשים בציוצי ציפורים וציקדות, מזכירים את אפריקה או דרום אמריקה.

הטיול שלנו מתחיל בהתכנסות בחניון רכבים מסודר בסמוך לגשר אריק שעל הירדן. נשאיר חלק מהרכבים בנקודה זו ונצא ברכבים הנותרים לנקודת ההתחלה בחניון הזאכי. מחניון הזאכי נתחיל במסלול הליכה מסודר ומסומן לאורך של 1.5 ק"מ העובר בתוך הזאכי - פלג מים זורם שהינו חלק משפך נחל המשושים לכינרת. בסופו של המסלול נמשיך בהליכה יבשה של כ-400 מטרים על דרך ג'יפים בינות למטעים עד שנגיע אל גדת הלגונה הגדולה. בנקודה זו נערוך הפסקה קלה שלאחריה נצטייד בחליפות ציפה ונצא לשחייה/ציפה של כ-100 מטר במורד הלגונה עד ללשון מים מוצלת - שם יחכו לנו הקייאקים. מכאן נמשיך בשיט דרך צמחיית המים העבותה והעצים המוצפים, נעשה את דרכנו בחתירה זהירה ואיטית לעבר הלגונות הגדולות באזור ההצפה הרחב.לאחר כשעה של חתירה נעימה, נגיע למקטע יבש בינות לעצי אקליפטוס עצומים ועצי דקלי וושינגטוניה חסונים, ושם נצא לסיור קליל ברגל באתר שנקרא בית הב"ק. נספר את סיפורו של המקום ונערוך הפסקת קפה-תה ועוגיות הבית.  נחזור לקייאקים, ונמשיך דרומה בחתירה אל האזור הסמוך לשפך הירדן ,לאורך הדרך נאפשר ירידה מהקייאקים ושחייה חופשית - חוויה מדהימה. לאחר מכן, נמשיך לעבר קו המים של הכנרת, ומשם נמשיך בחתירה רגועה ונתצפת על אזורי הקינון של בעלי הכנף השונים בינות לעצי האשל הסמוכים למים, ננסה לצפות בבעלי הכנף השונים, עושים את דרכם לנקודות הקינון והלינה. תוך כדי שחייה וציפה על המים, נמשיך בחתירת ערב באור אחרון, לעבר גשר אריק, הפעם באפיק של הירדן ההררי ,עד שנגיע לנקודת הסיום. נסיים עם שקיעה  לקראת 19:30. אורכו הכולל של המסלול כ-5.5 ק"מ מהם נעבור כ- 1.5 ק"מ בהליכה וכ- 4 ק"מ בשייט קיאקים.

 

לו"ז מתוכנן

12:30 התכנסות בחניון סמוך לגשר אריק +  התארגנות.

 

13:00 היכרות הסברים ותדרוך.

13:15 נסיעה בחלק מהרכבים לנקודת ההתחלה בחניון הזאכי.

13:30 תחילת מסלול. 

19:30 שעת סיום משוערת של המסלול + חבירה לרכבים + פיזור.

תחבורה:

הגעה עצמאית ברכבים פרטיים ישירות לנקודות המפגש בחניון סמוך לגשר אריק (מיקום מדוייק יישלח לנרשמים)

כלכלה:

כלכלה עצמאית, מומלץ להצטייד בארוחת צהריים ונשנושים. 

מינימום 3 ליטר מים לאדם !!!

ציוד חובה/מומלץ: 

שלוקר /בקבוקי מים - חובה!!! 

כובע להגנה מהשמש - חובה!!!

נעלי הליכה סגורות נוחות ולא מחליקות (לא תותר הליכה בסנדלים או קרוקס) - חובה!!!

 

לבוש נוח להליכה ושחייה במים, תרמיל טיולים נוח 20-25 ליטר, שקיות/קופסאות אטומות למים, חומר דוחה יתושים, קרם הגנה, תרופות אישיות, משקפי

 

שמש/משקפי ראייה, שקיות אשפה,נייר טואלט, אוכל בכלי קיבול אטום למים, בגדים ונעלים להחלפה באוטו (נרטבים לגמרי).

 

קהל היעד:

הטיול מיועד למיטיבי לכת מגיל 13 ומעלה בעלי יכולת שחייה 

הטיול מוגבל ל-25 משתתפים

דגשים חשובים: 

מינימום 3 ליטר מים לאדם !!!

המסלול מתקיים בסביבת מים מתחילת מסלול ועד סופו - חובה לדעת לשחות!!!.

אין להביא פריטים יקרי ערך - לקחת בחשבון שהכל נרטב!!! 

הגעה לנקודות הכינוס בזמן (לא נוכל לחכות למאחרים).

לאטום היטב ציוד אלקטרוני (כגון סלולאריים ומצלמות) ומזון לחדירת מים.

 

***

 תוכנית הטיול עשויה להשתנות בהתאם להנחיית השלטונות,

שינויי מזג אוויר, בהתאם לרמת הניסיון והכושר הגופני  

   של המשתתפים  ו/או החלטת המדריך בשטח.

bottom of page