top of page

טיול אתגרי

בהרי הקרפטים ברומניה

טיול חוויתי ועוצמתי 

לחובבי אתגר וטבע!

 • סנפלינג, טיפוס וגלישה

 • מסלולי ויה פראטה וקניונינג

 • טבע פראי וחיות בר

 • חווית גיבוש מדהימה

 • נופים עוצרי נשימה

 • טרקים ייחודיים וחווייתיים

"יוסי ויאיר היקרים,

אין מילים לתאר את החוויה המדהימה.

מסלולים בנופים עוצרי נשימה, ויה פראטה וקניונינג שמילאו את כולנו באדרנלין. טיול שבו פגשתי מדי יום את הגבולות של עצמי ואתם הייתם שם לצידי, הקשבתם, תמכתם ועודדתם ואפשרתם לי להמשיך גם ברגעים שהיססתי או חששתי רגע. מעבר  לחוויה העמוקה שנשארה לי מהטיול עצמו נשארה לי חוויה טובה מהמקצועיות הבלתי מתפשרת של שניכם, שבאה לידי ביטוי בפרטים הקטנים ביותר, תודה."

— גלית פ.

"לחברת דרכי הברזל,  

תודה מקרב לב ליוסי ויאיר על טיול חוויתי, מאתגר ומחשל של ויה פראטה.

הדאגה לכל פרט ולו הקטן ביותר, ההתחשבות בבקשות המשתתף, התמיכה והושתת היד תוך כדי הטיול, גרמו לי להנאה וחוויה שעושה חשק לעוד....

להתראות בטיול הבא."

— חיים ע.

עדויות

מסלול הטיול לקרפטים 20-27.6.2017

יום 4  

 

קניונינג יבש Cheia Rea Canyon  בתחום פארק אפוסן

ארוחת בוקר שלאחריה נצא לפעילות אתגר נוספת בפארק אפוסן – והפעם קניונינג "יבש" ב- Cheia Rea Canyon. בקניון זה נגלוש ("סנפלינג" ) ב- 14 מפלים ונרד סה"כ הפרש גובה של 285 מטרים. הקניון  זורם רק באביב כשהשלגים מפשירים ושאר השנה הוא ירוק עד והנופים המזכירים את פארק היורה. יערות העד של רומניה כמו גם אוכלוסיית חיות הבר שלה השתמרו להפליא עקב בדלנותו של שליטה הדיקטטור צ'אוצ'סקו ואולם הם נמצאים בסכנה עקב כריתה מוגברת וציד לא מבוקר. ידידינו המדריכים ברומניה מלבד היותם מקצוענים מהשורה הראשונה בתחום הגלישה / טיפוס / מערנות נמנים גם על הפעילים להגנת היערות וחיות הבר. לינה ב- Padis.

יום 3

 

טרק  Bohodei Waterfall Circuit  בתחום פארק אפוסן

לאחר ארוחת הבוקר נצא לטרק בפארק אפוסן שבחבל טרנסילבניה. פארק זה מכסה חלק ניכר  מחבל ההרים המבודד, שמהווה למעשה חלק מהרי הקרפטים . הפארק מתאפיין בהרים נמוכים יחסית (עד 1800 מטר) אך הנופים ההרריים מדהימים ופראיים. המים זורמים בכל פינה וההרים מכוסים ביערות מדהימים ומכילים מגוון עצום של חיות בר שהבולט שבהן הוא הדב החום שברומניה נמצא ריכוז האוכלוסיה הגדול ביותר שלו באירופה בפרט  ובעולם בכלל. מתוך מגוון המסלולים בחרנו בעבורכם טרק טכני  שאורך כ-7 שעות בנופים המרהיבים של עמק בוהודיי (Bohodei). לינה באזור Padis.

יום 2

Vadul Crisului - ויה פראטה Crișul Repede - מערת תצוגה Crystal Cave from Farcu Mine  - פאדיש(Padis)

האקשן מתחיל!  לאחר ארוחת בוקר במלון, ייקח אותנו הרכב לתחילתו של מסלול רגלי מרהיב של ויה פראטה (מסלול "דרך הברזל") - טכניקה של אבטחה במסלול טיול הררי. הטכניקה מאפשרת לטפס בקטעים אנכיים ותלולים באמצעות יתדות וסולמות קבועים במצוק עם רתמות ייחודיות. נטפס כ-3 שעות למצוק בגובה של כ-150 מטר שלאורכו ובסופו תצפית נוף מרהיבה. נשוב לרכבים וניסע לבקר במערת קריסטל ייחודית סמוכה שהתגלתה בשנת 1987 ונפתחה לקהל הרחב רק בשנת 2012. המבנה הגיאולוגי של הרי אפוסן (סלעי גיר) בשילוב המשקעים הרבים גרם להיווצרות אלפי מערות ותופעות גיאולוגיות מרהיבות המייחדות את האזור. בסיום הביקור נשים פעמינו אל אזור Padis  אשר נמצאת בפארק אפוסני (Apuseni Natural Park) שם נלון.

יום 1

נתב"ג – קלוז' נאפוקה

 (Vadul Crisului  - ( Cluj Napoca

לאחר הנחיתה בשעות הצהריים בנמל התעופה של קלוז' נאפוקה, ניסע מערבה לעבר הכפר Vadul Crisului בו נלון בלילה הראשון ,הכפר ממוקם למרגלות הרי אפוסן המדהימים (Apuseni mountains) - פירוש המילה אפוסן הוא "ההרים בהם השמש שוקעת". הרים אלה הופכים יותר ויותר משאת נפש למטיילים נועזים המזדרזים לגלות את נופיו של חבל זה - אזור אפוסן, שגודלו כגודל מדינת ישראל, מכיל בתוכו יותר תופעות גיאולוגיות, אתניות ונופיות מכל מקום אחר באירופה.

מסלול

יום 8  

 

קלוז' נאפוקה ( Cluj Napoca) – נתב"ג

לפנות בוקר ניסע לנמל התעופה בקלוז' נאפוקה ונטוס בטיסה ישירה בחזרה לארץ.

יום 7

 

קלוז' נאפוקה ( Cluj Napoca)

יום חופשי בקלוז' ("המצודה"). קלוז' היא העיר המרכזית ביותר בטרנסילבניה ואחת הערים הגדולות ברומניה (כ-350,000 נפש). יש לה הווה עשיר בחיים תרבותיים מגוונים והיסטוריה רב־תרבותית והדבר בא לידי ביטוי בכל פינה בה. כיום היא מהווה אחד מהמוקדים הכלכליים החשובים ברומניה ויש בה שתי אוניברסיטאות גדולות. בעיר היפיפייה יש אתרים רבים לבקר בהם. בקלוז' פועלים מספר מרכזי קניות גדולים (והעיקר - יש סניף של דקהטלון). בערב ניפגש ונקנח בארוחה חגיגית.

יום 6

טורדה (Turda ) - ויה פראטה - Turda gorges קלוז' נאפוקה (Cluj Napoca)

לאחר ארוחת הבוקר ייקח אותנו הרכב לתחילתו של מסלול ויה פראטה TURDA GORGES – המסלול הקשה והיפה ביותר במסלולי הויה- פראטה ברומניה! המסלול נמצא ברכס הרי טרסקאו (Trascau) והטיפוס בו הוא על מצוקים מרהיבים בהפרש גבהים אנכי כולל של 200 מטר!  בסיום היום נגיע למלון בעיר היפהפיה קלוז' נאפוקה.

לאחר ארוחת הבוקר ניסע למפגש עם ידידינו הרומנים ונצטייד בחליפות מתאימות לבידוד מהמים הקרים (ניאופרן). את היום נבלה בגלישה ("סנפלינג") במפלי מים זורמים – (4-7 מפלי גלישה). מפלים, מים זורמים, חיוך שלא נגמר וכיף אדיר. הפרשי הגבהים שנרד הוא כ-200 מטר. הקניונים באזור זורמים באביב בעוצמה רבה בשל הפשרת השלגים ורק בסביבות יוני הם שוב זמינים לגלישה ומספקים לנו אינסוף אפשרויות למסלולים מיוחדים ומקומות נסתרים. בסיום היום ניסע לאזור טורדה (Turda) מרחק כ-150 ק"מ ושם נלון.

יום 5

קניונינג רטוב – Cetea canyon /Oselu canyon  בתחום פארק אפוסן - TURDA

"בסוף היום, רגליך צריכות להיות מלוכלכות, שיערך צריך להיות מבולגן ועינך צריכות להיות נוצצות."

דרכי הברזל

הייחוד של טיולי הבוטיק בדרכי הברזל:

השתמש בחצים לקריאת מידע נוסף

 • טיולי אתגר מגוונים שנבחרו בקפידה

 • קבוצות קטנות – מקסימום 12 איש

 • בתי מלון /בקתות ברמת תיירות גבוהה על בסיס פנסיון מלא

 • ליווי צמוד של יוסי ויאיר - בעלי החברה שהם מדריכים מנוסים ובנוסף מדריכים מקומיים

 • זמינות ומתן מענה - 24/7

הזמן עכשיו

יוסי כספי

בעל תואר ראשון במנהל עסקים, יוצא מערך החבלה של משטרת ישראל וכיום מלווה קבוצות לחו"ל, מדריך גלישה מצוקים ומאגרן ומוציא אל הפועל טיולי אתגר והרפקה בארץ ובחו"ל. חי בראש פינה עם ליפז ושלושת ילדיו.

תחביבים: גלישה מצוקים, טיפוס, ג'יפים, אופנועים וטיולי אתגר בארץ ובעולם.

050-5077082
 • Black Facebook Icon

יאיר ברק

בעל תואר ראשון בהנדסת מכונות ותואר שני במנהל עסקים, יוצא שייטת 13 ומשרד הבטחון, והיום מדריך טיול אתגר והרפתקה. חי בזכרון יעקב, נשוי לקלודי ואבא לשתי בנות בוגרות ניצן וסתיו. 

תחביבים: טיולי אתגר, טיולים בעולם, סקי שייט צלילה וטיולי ג'יפים.

050-6215657
 • Black Facebook Icon
על הצוות

חברת 'דרכי הברזל' היא בית חדש לטיולי אתגר והרפתקה, המאפשרת את החופש ללכת עד הסוף.

השתמש בחצים לקריאת שאלות ותשבות נפוצות
השתמש בחצים לקריאת שאלות ותשבות נפוצות
שאלות נפוצות
צור קשר

צרו עמנו קשר ונחזור אליכם בקרוב למענה מלא על כל שאלה

או הזמן עכשיו

ההודעה נשלחה, נחזור אלייך בהקדם! יוסי ויאיר - דרכי הברזל

יאיר ברק: 050-6215657 | יוסי כספי: 050-5077082

אימייל: viaferratatours@gmail.com

www.viaferratatours.com

אין שירותים זמינים כעת
הזמן עכשיו
bottom of page