top of page

איטליה > טרק אלטה ויה בדולומיטים <

טרק אלטה ויה בדולומיטים 

משך הטיול : 8 ימים  7 לילות
מועד: 30.7.18 - 23.7.18 
מחיר : 2490 יורו (עבור 8 אנשים ומעלה)
תוכנית  הטיול :

הליכה בדולומיטים במסלול העובר מבקתה לבקתה זהו הטרק האולטימטיבי כדי לחוות את הדולומיטים בכל עוצמתם ויופיים. זוהי חוויה בלתי נשכחת והאפשרויות לבחור מסלולים ובקתות הן אינסופיות. הבקתות בנויות מאבנים מקומיות ועץ וכוללות חדרי לינה משותפים ל 2, 4 ועד 10 אנשים. בחלק מהבקתות ניתן להזמין חדר פרטי לשניים וברוב הבקתות ישנים ביחד בחדרים משותפים עם מקלחת ושירותים משותפים. יחד עם זאת הבקתות ברמה גבוהה של אירוח הכולל מצעים ושמיכות נקיות, מקלחת חמה, ארוחות בוקר וערב בתפריט מקומי אופייני ומגוון, בר יינות ואלכוהול ושתייה קלה ומרפסות נוף בהן ניתן להתרווח ולהנות מהנופים המדהימים אחרי יום הליכה מאומץ. זוהי חופשה של 8 ימים הכוללת 6 ימים הליכה (Hiking) מבקתה לבקתה בהרי הדולומיטים ומתאימה לכל אחד בכל גיל עם כושר הליכה טוב של כ 8 שעות ביום. מסלולי ההליכה אינם עוברים את הגובה 3000 מטר ואין סכנה של מחלת גבהים. כעקרון כל הציוד והביגוד הנדרש ל 6 ימי הליכה נלקח על הגב בתיק בנפח של כ 40 ליטר, יחד עם זאת בתשלום נוסף ובתיאום מראש  ניתן לארגן העברה של חלק מהציוד אל חלק מהבקתות במסלול.

יום 1  24.7.18: נתב"ג – מילאנו  ( Milan Malpensa AP) - בולצאנו (Bolzano) 

היום הראשון מוקדש לנסיעות והתארגנות. לאחר הנחיתה בשעות הצהריים בנמל התעופה של מילאנו מלפנזה , ניסע צפונה אל תוך רכס הדולומיטים ברכב שכור או ברכבת היישר משדה התעופה אל בולצאנו במשך כארבע שעות. נגיע למלון בבולצאנו ונתארגן בחדרים ופה יפגוש אותנו המדריך שילווה אותנו כל השבוע ונקבל תדרוך קצר על המסלול ומה שמחכה לנו ועל הציוד והביגוד המתאים להמשך הטיול. לינה במלון  בבולצאנו.

יום 2  25.7.18: בולצאנו (Bolzano) - דוביאקו (Dobbiaco) -  סקסטן (Sexten) - בקתת לוקאטלי (Rifugio Locatelli)

את היום נתחיל בארוחת בוקר מוקדמת וניסע כשעתיים ברכבת אל דוביאקו (Dobbiaco). מפה ניקח אוטובוס לעיירה סקסטן (Sexten) ששם מתחיל הטיול הרגלי שלנו. יום זה הוא קצר יחסית ונלך ברגל כשלוש שעות. הסיבה לכך פשוטה - לא להתחיל כבר ביום הראשון בהליכה מאומצת וקשה והנה אנחנו כבר מגיעים לנוף המדהים של שלוש הפסגות המפורסמות של לאווארדו (Lavaredo). לינה בבקתת לוקאטלי (Rifugio Locatelli).

יום 3  26.7.18: מבקתת לוקאטלי (Rifugio Locatelli) אל בקתת ואלאנדרו (Rifugio Vallandro) 

לאחר שנשכים ונאכל ארוחת בוקר בבקתה נתארגן ונצא להליכה ביום זה של כ 7 שעות. המסלול חוצה את הרכסים כאשר מתחילים במעבר צפוני המקיף את שלושת הפסגות של לאווארדו לאחר מכן יורדים אל עמק לנדרו (Landro) ומטפסים שוב אל פלאטו ההרים פראטו פיאצה (Prato Piazza). פה הנוף והמבנה הגיאולוגי משתנה לחלוטין. לינה בבקתת ואלאנדרו (Rifugio Vallandro).

יום 4  27.7.18:  מבקתת ואלאנדרו (Rifugio Vallandro) אל בקתת ביילה (Rifugio Biella)

לאחר שנשכים ונאכל ארוחת בוקר בבקתה נתארגן ונצא להליכה ביום זה של כ 7 שעות. בחצייה מתמשכת של רכסי ומעברי הרים אנחנו נחצה ביום זה את אזור הדולומיטים הנקרא בראייס (Braies). זהו פרק ושמורת טבע מקומית המשמרת פה את הטבע באופן מיטבי וטיפוסי לתושבים המקומיים. לינה בבקתת ביילה (Rifugio Biella).

יום 5  28.7.18 : מבקתת ביילה (Rifugio Biella) אל בקתת אוטיה דה פאנס (Refugio Utia de Fanes)

לאחר שנשכים ונאכל ארוחת בוקר בבקתה נתארגן ונצא להליכה ביום זה של כ 6 עד 7 שעות. קבוצת הרי פאנס הם מהמפורסמים ביותר ברכסים המרכזי והמזרחי של הדולומיטים. ביום זה מחילים בעליה לקרודה דל בקו ( Croda del Becco) הנמצאת בגובה של 2810 מטר ולאחר מכן ממשיכים בקטע מהמסלול המפורסם והידוע של אלטה ויה 1 (Alta Via no.1) עד לבקתת אוטיה דה פאנס (Refugio Utia de Fanes) שם נלון את הלילה.

יום 6 29.7.18 : מבקתת אוטיה דה פאנס (Refugio Utia de Fanes) אל בקתת גרדנאקיה (Refugio Gardenaccia)

לאחר שנשכים ונאכל ארוחת בוקר בבקתה נתארגן ונצא להליכה הארוכה ביותר בטרק  של כ 8 עד 9 שעות. לאורך המסלול העובר וחוצה את עמק באדיה (Badia Valley) נבקר באתר פאגאני פרההיסטורי שמור הנמצא במיקום ונוף מדהים ( "Sasc dl Crusc"). את הלילה נלון בבקתת גרדנאקיה (Refugio Gardenaccia).

יום 7 30.7.18 : מבקתת גרדנאקיה (Refugio Gardenaccia) אל סלבה ( Selva in Gardena)

לאחר שנשכים ונאכל ארוחת בוקר בבקתה נתארגן ונצא להליכה של כ 5 שעות במקביל לעמק גארדנה (Gardena Valley) ולבסוף נגיע לעיירה סלבה הציורית והמוכרת לכל חובבי הסקי ( Selva in Gardena) ומפה ניקח אוטובוס חזרה למלון  בבולצאנו כשעה וחצי נסיעה.

יום 8  31.7.18: בולצאנו (Bolzano)  – מילאנו  ( Milan Malpensa AP) - נתב"ג

ביום זה נבלה בבוקר בסימטאות של בולצאנו העתיקה ובצהריים נעלה על רכבת שתיקח אותנו חזרה לשדה התעופה מלפנזה לטיסת ערב מאוחרת הנוחתת בנתב"ג לפנות בוקר של 1.8.18.

הערה: ניתן לקצר את התוכנית ביום אחד כך שהטרק יהיה רק חמישה ימים ובסוף יום 6  נגיע ללון בבולצאנו ואת בוקר יום 7 נבלה בסיור בסמטאות של בולצאנו העתיקה בשוק ובמוזיאון אוצי ובצהריים נעלה על רכבת שתיקח אותנו חזרה לשדה התעופה מלפנזה לטיסת ערב מאוחרת הנוחתת בנתב"ג לפנות בוקר של 31.7.18.

***

 תוכנית הטיול עשויה להשתנות בהתאם להנחיית השלטונות,

שינויי מזג אוויר, בהתאם לרמת הניסיון והכושר הגופני  

   של המשתתפים  ו/או החלטת המדריך בשטח.

bottom of page