top of page

קמינו דה סנטייגו > ויה דה לה פלאטה<

קמינו דה סנטיאגו - ויה דה לה פלאטה

משך הטיול : 8 ימים 7 לילות
מועד- 17-24.4.20 
מחיר : 1425 יורו לא כולל טיסה (עבור 10 אנשים ומעלה)

השביל של הקמינו דה סנטיאגו המכונה ויה דה לה פלאטה ("דרך הכסף") הוא המסלול הארוך(כ-1000 ק"מ) והיפה ביותר בין מסלולי הקמינו דה סנטיאגו דה קומפוסטלה. הדרך פחות מתויירת מהאחרות ונחשבת למבודדת מבין השבילים והיא ברובה מישורית. השביל מתחיל בסביליה שבדרום ספרד ועובר דרך מישוריה החמים של אנדלוסיה אל ההרים הירוקים של הגליסיה בצפון מערב ספרד. ממבנים עתיקים, חוות אבן מסורתיות לערים גדולות ושונות - הויה דה לה פלאטה מציע שילוב עשיר ומגוון של תרבויות ספרד. בשל האקלים הקשה באזור אנדלוסיה בחודשי הקיץ והחורף, השביל מומלץ להליכה בחודשים מרץ עד מאי ובחודש אוקטובר. המסלול שלנו מתחיל בעיירה אאורנסה ומסתיים בקתדרלה של סנטיאגו (סיינט גיימס) סה"כ כ-117 קילומטר שעוברים בדרך כפרית היסטורית המנוקדת בכנסיות רומנסקיות, יערות שלווים, אדמות חקלאיות וכפרים רדומים במרחביה הירוקים של הגליסיה. ככל שנתקרב אל היעד הסופי נוכל לחוש ולראות דרך המורשת העשירה שבקפלות, המנזרים ובשאר מוטיבים אחרים הקשורים לקמינו ונחוש את הקסם והמסתוריות שנוצרו במשך מאות השנים. המסלול כולל עליות וירידות שניתן לראות בהם אתגר פיסי ומנטלי כאחד, אבל כשהקומפוסטלה של סנטיאגו היא היעד הסופי והבונוס (אומנם  לא העיקרי), זהו בהחלט גמול ראוי למסלול עצמו.​

תוכנית הטיול: 

יום 1 : נתב"ג  - סנטיאגו דה קומפוסטלה

הגעה עצמאית לעיר סנטיאגו דה קומפוסטלה – הקפצה לנקודת ההתחלה בעיר אורנסה. העיר ממוקמת באופן אידיאלי על שני גדות נהר המיניו, נהר גליציאני גדול. הרובע הישן של העיר הוא ביתם של הקתדרלה הדומיננטית מהמאה ה 12, הכיכר המרכזית וארקדותיה ורחובות עם ברים ומסעדות שיתאימו לטעמו של כל אחד. העיר מתפארת בגשר הרומי העתיק, שיחסית לשמו לא נראה כל כך עתיק משום שחודש לצד הריסותיו של הישן אשר שימש מעבר בתקופה שבה הייתה העיר ציר מסחרי מרכזי למוזרבים להעברת סחורות לסביליה. העיר ידוע גם בזכות המעיינות הטרמליים הטבעיים שבה תחת כיפת השמיים. ניתן להסתובב בעיר / ללכת למעיינות הטרמיים/ ארוחת ערב חופשית. לינה במלון באורנסה.

יום 2 :  OURENSE TO CEA

אחרי התארגנות וארוחת הבוקר נצא בעקבות החץ הצהוב ונחצה את הגשר הרומי המפואר של העיר. השלב הראשון הוא המאתגר ביותר, עם טיפוס יציב של כ 400 מטר לאורך 2 ק"מ. הדרך מתחילה בשטחים עירוניים ומתחלפת ליערות וכפרים קטנים וקסומים. לקראת סוף היום נחצה את הגשר מהמאה ה 13 שמעל נהר ה "ברברטינו" וניכנס לעיר "סאה", אשר ידועה בזכות הלחם המפורסם שלה "פאן דה סאה" הנאפה בצורה מסורתית מאז המאה השלוש עשרה. את .CASRELLOS הלילה השני שלנו נישן בבית עתיק בכפר השליו.ארוחת ערב משותפת במקום.

 יום 3 : CEA TO CASARELLOS

אחרי ארוחת הבוקר נצא בהסעה אל נקודת ההתחלה. ביקור קצר בעיר סאה,  ואחר כך נתחיל את הטיפוס לראש הגבעה, לעבר ה"תכשיט של הבמה" שהוא מנזר אוסיירה הגדול והמפואר, שם מתקיימת קהילה סיסטרציאנית קטנה. העמקים החקלאיים, השבילים המוצלים והנוף שבדרך הם גמול משביע רצון למאמץ. לאחר ביקור במנזר נרד חזרה לעבר "קסרלוס", שם נלון את הלילה השלישי שלנו במקום כפרי ושליו. ארוחת ערב משותפת במקום.

 יום 4 : CASRELLOS TO A LEXE

אנו ממשיכים גם היום במרחבי הגליסיה ההררית, הירוקה והכפרית ביותר. חוצים שרשרת של קהילות ומקומות קטנים וקסומים בתוך טבע משתנה. ביום הארוך שלפנינו אנו נעים בין הבדלים מתונים של הדרך ומהאדמות החקלאיות והכפרים הקטנים אנחנו נכנסים לעיירה" לשה" שבה אנו מסיימים את היום במלון בללין. יש אפשרות לסיים באסטסיון דה ללין (קילומטר ה 20) הסעה משותפת למלון . ארוחת ערב משותפת במקום.

יום 5: LALIN TO BANDEIRA

לפנינו שלב קצר ונעים  עם עליות ומורדות מתונות. אנו מתקדמים דרך כפרים קטנים, יערות ושטחי מרעה וחוצים את העיר "סלידה" ואת הגשר מימי הבינים על נהר הדזה לעבר "בנדיירה" הידועה בזכות פשטידות האמפנדס הגליציאניות שלה, שם תחכה לנו הסעה למקום הלינה שלנו ללילה הזה, בית אבן מהמאה ה 17 שהיה שייך למשפחה פיאודלית ושופץ למלון. ארוחת ערב משותפת במקום.

יום 6 : BANDEIRA TO LESTEDO

היום אנחנו נכנסים אל המחוז האחרון של הויה דה לה פלאטה, מחוז קורוניה. נחזור אל השביל לישורת לפני אחרונה שלנו בדרך לקתדרלה של סנטיאגו. הבמה של היום מספקת לנו הצצה אל כפרים חקלאיים אותנטיים אשר שימרו מסורות קדומות המתקיימות שנים רבות. אנו מתקדמים במסלולי אספלט נוחים עם עליות וירידות מתונות, כשהיוצא מן הכלל הוא הירידה החזקה ל"עמק נהר האולה" שמסתיימת בעיר פונטה אולה המתפארת בגשר הרומי העתיק והמפואר שמעל הנהר. באוטיריו נוכל לעצור ולהתרשם מהקפלה היפה מהמאה ה-18 ומהמזרקה של סאנטיאגיאנו.  את היום אנחנו מסיימים בבית כפרי מקסים ב"לסטדו". ארוחת ערב משותפת במקום.

יום 7 : LESTEDO TO SANTIAGO DE COMPOSTELA

השלב הקצר של היום יאפשר לנו להגיע לקתדרלה לפני השעה 13 בצהרים. המסלול הקצר עם המדרונות התלולים הוא נעים יותר מכפי שאפשר לצפות כשמתקרבים לעיר הגדולה. הדרך מספקת לנו אזורים כפריים ועירוניים עד לסיום למרגלות הקתדרלה המפוארת והבלתי נשכחת של סנטיאגו דה קומפוסטלה. עם הגיענו לעיר, ניגש למשרד הצליינים, שליד הקתדרלה להנפקת תעודת הקומפוסטלה.כנסיית סנטיאגו פתוחה למבקרים בשעות היום ויינתן זמן חופשי לשיטוט בעיר וביקור בכנסייה . ארוחת ערב לסיום – בערב נצא לחגוג את סיום המסע וההגעה לקומפוסטלה באחת  מהמסעדות הטובות שבעיר.

יום 8: סנטיאגו דה קומפוסטלה - נתב"ג 

אחרי התארגנות וארוחת בוקר ניפרד מהקבוצה ונשים פעמינו הביתה עצמאית עמוסים חוויות לחיים.

 

***

 תוכנית הטיול עשויה להשתנות בהתאם להנחיית השלטונות,

שינויי מזג אוויר, בהתאם לרמת הניסיון והכושר הגופני  

   של המשתתפים  ו/או החלטת המדריך בשטח.

מלא/י פרטים ליצירת קשר

תודה, ניצור קשר בהקדם

צור קשר
bottom of page