top of page

קמינו דה סנטייגו > הדרך הצרפתית<

קמינו דה סנטיאגו - הדרך הצרפתית

משך הטיול : 8 ימים 7 לילות
מועד: 18-25.6.2020
מחיר : 1225 יורו לא כולל טיסה (עבור 10 אנשים ומעלה)
 

הדרך הצרפתית היא הדרך המסורתית של הקמינו דה סנטיאגו, שהיא הדרך המפורסמת ביותר בעולם. זוהי הדרך הראשית והמתויירת ביותר. אורכה 860 ק"מ. המסלול מאתגר ומרתק עבור הצליין/הטייל המודרני. הדרך הצרפתית מתחילה באזור הפרינאים של צרפת בעיירה הקסומה סאן ז'אן פייד דה פורט דרך הפירניאים הספרדיים ההרריים הנישאים באזור זה לגובה של 1700, ממשיכה דרך היערות באזור היסטורי והעשיר בתרבות של קסטיליה וליאון עד להרי ליאון ועוברת דרך היבולים של ריוחה לאזור נווארה עד לשטחים הירוקים והפוריים של אזור הגליסיה שבצפון מערב ספרד, שם מסתיים המסלול בקתדרלה המפוארת שבעיר סנטיאגו דה קומפוסטלה.  תוואי הדרך המשתנה כולל מכפרים, עיירות, מבנים עתיקים, חוות אבן מסורתיות ועד לערים גדולות ושונות כמו גם התרבויות והמאכלים השונים לאורך הדרך מזמנים חוויה אנושית מופלאה למפגשים פנימיים וחציוניים, בינאישיים ואישיים.

המסלול שלנו מתחיל בעיר סאריה ומסתיים בקתדרלה היפה של סנטיאגו.  סה"כ 115 קילומטר שעוברים בדרך כפרית היסטורית המנוקדת בכנסיות רומנסקיות, יערות שלווים, אדמות חקלאיות וכפרים רדומים במרחביה הירוקים של הגליסיה. המסלול כולל עליות וירידות שניתן לראות בהם אתגר פיסי ומנטלי כאחד, ההליכה עלולה להיות תובענית פיסית ודורשת רמת כושר סבירה ויחד עם זאת המסע טומן בחובו ערך תרבותי רב ותחושת הישג עצומה.

תוכנית הטיול: 

יום 1 : נתב"ג - מדריד - סנטיאגו דה קומפוסטלה

הגעה עצמאית לעיר סנטיאגו דה קומפוסטלה – נקודת ההתחלה

יום 2 :  סריה אל פורטומרין -  23 ק"מ (8 שעות הליכה)

היום הראשון לתחילת הקמינו שלנו. אחרי כל ההתארגנויות וההכנות נשאיר את התיק בקבלה במלון ונצא לדרך בעקבות החץ הצהוב – BUEN CAMINO!!!!  צפו ליום של טיול שקט ביער אלון מוצל וכפרים יפים על דרכים כפריות שקטות. דרך מדרונות ירוקים נטפס במדרונות מתונים ונחצה את הכפר ברבדלו עם הכנסייה הרומנסקית היפה. בהמשך בהגיענו לעיר פורטומרין אפשר להירגע על אחת הטרסות שבכיכר המרכזית וליהנות מהנוף. 

 יום 3 : פורטומרין אל לסטדו – 20 ק"מ (7 שעות הליכה)

אחרי התארגנות וארוחת בוקר, נצא שוב  בעקבות החץ הצהוב. ביציאה מהעיירה הדרך חוצה את נהר המינו ומטפסת במעלה ההר לעבר הכפר הנינוח גונזר. בדרך נעבור בכנסיית סנטה מריה הרומנסקית היפה. ההליכה במרחביה הירוקים של הגליסיה  מפגישה אותנו עם כפרים קטנים ומקומיים עליזים.

 יום 4 : לסטדו אל מלידה  – 19 ק"מ (7 שעות הליכה)

אחרי ארוחת הבוקר אנו יוצאים ליום נוסף בין כרי דשא ירוקים ומרחבים. היום הדרך ממשיכה בירידה, כאשר אנו חולפים על הכפרים המקסימים קזנובה ולבוריירו. דרך יערות, כפרים וכרי דשא גליציאנים אנחנו מגיעים לעיר מלידה המשמשת ציר מפגש לעולי רגל המגיעים משבילים נוספים. בעיר שפע מסעדות ובארים המציעים אוכל מקומי נהדר ומזמינים אותנו לחוויה קולינרית.

יום 5: מלידה אל ארזואה – 19 ק"מ (5.5 שעות הליכה)

אחרי התארגנות וארוחת בוקר נצא לעוד יום נפלא במרחבי הגליסיה הירוקה. נחצה כמה יערות ונעבור דך הכפר בואנטה שבו נבקר בכנסיית סנטיאגו. מאוחר יותר נחצה את ריבדיסו דל באקסיו מימי הבינים ואת נהר האיזו, ולבסוף נגיע אל ארזואה, עיירה קטנה עם שתי כנסיות יפות שבהן נוכל לבקר, ועם הרבה טאפס בארים ומסעדות טובות.

יום 6 : מארזואה אל או פדרוזו – 19 ק"מ (5.5 שעות הליכה)

קטע זה של הדרך עובר דרך יערות מוצלים ולאורך נחלים וכפרים רדומים. ניקח את הזמן לבקר בקפלה סנטה אירנה עם הפסלים המיוחדים של סנטיאגו. שאר הדרך לאו פדרוזו (O PEDRUZO) עוברת דרך כבישים שקטים וכפריים. זוהי הנקודה האחרונה שלנו לפני סנטיאגו.

יום 7 : או פדרוזו אל סנטיאגו דה קומפוסטלה – 20 ק"מ (6 שעות הליכה)

כמעט הגעת! השלב הבא ביום זה יהיה LAVACOLA במקום שבו עולי רגל רבים עוצרים לשטוף את רגליהם בנהר לפני הכניסה המלכותית לעיר. בהמשך הדרך יקרבו אותך עצי האקליפטוס אל MONTE DE GUZO – הר השמחה, שממנו תוכל השקיף על היעד הנכסף SANTIAGO DE COMPOSTELA ולראות את קצה הצריח של הקתדרלה.  בכניסה אל העיר תוכל להתפעל מהארכיטקטורה העשירה, להתענג על האווירה הנפלאה ולהיות עד לאחד מאתרי מורשת עולמית של אונסקו – קומפוסטלה דה סנטיאגו.

יום 8: סנטיאגו דה קומפוסטלה - מדריד - נתב"ג 

אחרי התארגנות וארוחת בוקר ניפרד מהקבוצה ונשים פעמינו הביתה עמוסים חוויות לחיים.

 

***

 תוכנית הטיול עשויה להשתנות בהתאם להנחיית השלטונות,

שינויי מזג אוויר, בהתאם לרמת הניסיון והכושר הגופני  

   של המשתתפים  ו/או החלטת המדריך בשטח.

מלא/י פרטים ליצירת קשר

תודה, ניצור קשר בהקדם

צור קשר
bottom of page